Dovolená v Itálii a pak titul z republiky. Fantazie, Tondo!

asdf

asdf


Skvělou reklamu řevnickému tenisu udělal dvacetiletý Antonín Štěpánek, náš odchovanec a trenér mládeže ve Sportclubu. Na mistrovství ČR mužů v Ostravě se dostal až do finále singlů a ve čtyřhře spolu s Antonínem Bolardtem (před lety u nás taktéž hrál) dokonce zvítězil. Oběma gratulujeme a jsme moc rádi, že v trenérském týmu máme právě Tondu Štěpánka a děti při trénincích velký vzor přímo na kurtu. Tondovi jsme položili pár otázek.

Bereš ostravské finále za životní úspěch?

Jednoznačně. Vyhrát debla na republice a ještě k tomu přidat finále v singlu je výsledek, o kterém se mi ani nesnilo.

A o čem jsi před turnajem snil?

Přál jsem si čtvrtfinále, poslední dobou jsem neměl moc natrénovano, k tomu dovolená v Itálii prakticky bez tenisu… Pak jsem se ale vrátil a půldruhého týdne tvrdě makal na trénincích. Třeba je to pro mě recept do budoucna, mám víc energie i chuti, když si od tenisu pořádně odpočinu.

Možná to vzniklo i díky jarnímu trénování s malými dětmi u nás ve Sportclubu…

(směje se) Ale jo. Zaměřil jsem se najednou na něco jiného, našel novou motivaci.

Šampionát v Ostravě vynechali reprezentanti Veselý, Berdych, Rosol nebo Pavlásek, ale i tak byl kvalitně obsazený. Kdy tě potkala nejtěžší chvíle?

Asi s nasazeným Jaroslavem Pospíšilem. Ohromně zkušený hráč, býval českou trojkou a na 103. místě světového žebříčku. Dal jsem mu 7:6, 7:6 a hlavně tiebreak druhého setu byl výživný. Prohrával jsem už 2:6, on mi pak pomohl dvojchybou, já navázal třemi vítěznými míči, povedlo se mi srovnat a nakonec otočit na 8:6. I v dalším kole, to už bylo semifinále, s domácím Petrem Michnevem, přišla zajímavá zápletka. Projel jsem první set 4:6, ve druhém to bylo 4:4 a 15:40 při mém servisu. Podařilo se mi vyhrabat z nejhoršího, pak ho brejknout a nakonec vyhrát i třetí set 6:4.

Co finále s Filipem Dudou ze Sparty?

On na začátku turnaje nehrál tak dobře, ale zlepšoval se s každým zápasem. Já se cítil unavenější. Filip vyhrál zaslouženě dvakrát 6:3.

Druhý set jsi přesto zdramatizoval…

Bylo to už 0:2, já otočil na 3:2 a šel na servis. Jenže on najednou trefil tři krásné balony a do zápasu mě už víc nepustil.

Jakou atmosféru má české mistrovství?

Všechno je na úrovni. Od prvního kola rozhodčí, nové míče dostáváme po jedenácti, později během zápasu po třinácti gamech. V takových podmínkách se hraje skvěle. Od čtvrtfinále byli k dispozici i sběrači, dokonce si k nám hráčům chodili pro podpisy.

Co plánuješ dál s tenisem?

Dostal jsem do hraní novou chuť. V půl dvanácté v noci jsem přijel domů z Ostravy a hned druhý den dopoledne vyrazil na turnaj do Mladé Boleslavi. Na podzim objedu pár mezinárodních turnajů kategorie futures, ale hlavně se chci teď věnovat studiu a trénování.

Kde?

Přeci ve Sportclubu. S Michalem (Mottlem) a Ditou (Hauerlandovou) jsme se o tom už bavili a ještě bavit budeme, jak všechno nastavíme teď v zimní sezoně. Učit ostatní tenis mě baví.

 

Vloženo dne 24.08.2019 v sekci Aktuality.