„Drobečka“ z letošního Václaváku si odvezli Novákovi

Na závěr letní sezony jsme tradičně pořádali Václavský turnaj. Zápolení párů, kdy spolu hrají děti s rodiči, letos ovládli hlavní kategorii Vladimír Novák se synem Viktorem, mezi mladšími Jan Nejedlý a syn Oskar. Turnaj proběhl poslední zářijový víkend a vůbec poprvé se hrálo na kurtech Sportclubu za vodou.

Hrálo se ustáleným systémem – nejdřív rozřazovací skupina, poté eliminační pavouk. Přihlášky umožnily postavit dvě kategorie. V mladší z nich, kde se předvedli děti do devíti let, se z vítězství radovali Nejedlí, za nimi skončil Hugo Hovorka podporovaný otcem Martinem. Stupně vítězů doplnil Ondřej a Otakar Krejsovi spolu s Petrem a Milanem Bělohlávkovými. Rozhodně bylo na co se koukat, děti často předčili svými výkony rodičů.

sdf

Do hlavní kategorie bojující o putovní pohár postupuje tradičně vítězná dvojice ze skupiny mladších. Nejedlí ale toto právo postoupili stříbrným Hovorkům. Z těch se překvapivě vyklubal černý kůň celého turnaje, když v semifinálovém zápase proti Ele a Štěpánovi Mládkovým odvrátili tři mečboly a proklouzli poté do svého již druhého finále během jediného dne. A mnoho nechybělo, aby si odvezli domů „drobečka“ – tak byl překřtěn obrovitý pohár, který se nevejde ani do rozměrného batohu. Hovorkovi vedli nad Viktorem a Vladimírem Novákovými už 5:1, za stavu 5:3 měli dokonce 40:0 a málokdo v tu chvíli pochyboval, že senzace se stane realitou.

Po famózním obratu však nakonec zavládla euforie na straně Nováků, kteří tak po nejtěsnější možné výhře převzali na rok do držení pohár po loňských šampionech z tenisového klanu Froňků.

Vloženo dne 10.10.2019 v sekci Aktuality.