Paráda! Tonda Štěpánek se znovu mistrem republiky deblů

sdfg

Další skvělý výsledek si připsal náš odchovanec a trenér Tonda Štěpánek. Na kurtech v Milovicích vyhrál halové mistrovství republiky ve čtyřhře dospělých. Gratulujeme, Tondo! „Jsem moc rád, že se mi povedla obhajoba z letní republiky,“ řekl dvacetiletý tenista. Deblový pár vytvořil s Tondou Bolardtem, který v žákovských letech rovněž nastupoval za Sportclub. Pro řevnický tenis je to tedy triumf dvojnásob cenný.

Zimní republika přitom nezačala pro Tondu Štěpánka dobře, v singlu nepřešel přes první kolo, prohrál 6:7(4), 2:6 s Matyášem Černým. Nedařilo se mu útočit, neservíroval dobře a soupeř ho aktivní hrou donutil k chybám. „Bylo to i tím, že jsem v týdnu před turnajem musel chodit do školy a nezbyl mi čas na tenis. Zatrénovat si dvakrát, to nestačí,“ uvědomoval si Tonda.

Všechno si vynahradil parádním vystoupením ve čtyřhře. Za celý deblový turnaj ani jednou neprohrál vlastní servis! Totéž platilo až do finále i o Tondovi Bolardtovi. K titulu Tondové došli jako nasazené čtyřky a hlavně jejich finálový skalp nad favorizovaným párem Rikl, Krstev má velkou cenu.

Náročnou cestu za zlatem nám Tonda Štěpánek detailně popsal, tady je:

„První zápas jsme hráli proti dvojici Jermář, Kadora. Jako favoriti jsme věděli, že bychom měli vyhrát. Celý zápas jsme si drželi podání a v prvním setu ho jednou prorazili Jermářovi. Konečný výsledek byl 6:3 7:6(1).

Druhý zápas jsme odehráli proti dvojici Langmajer, Zapský. Oba kluci měří dva metry a mají skvělý servis. Zápas byl hlavně o returnu a o klíčových bodech na no add, které jsme využili. V prvním setu jsme brejkli servis jednou, ve druhém dokonce dvakrát a vyhráli jsme 6:4 6:2.

Semifinále jsme hráli proti páru Bíško, Nebojsa. Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Bíško je levák, dobře servíruje, Nebojsa zase šikovný na síti. Nastoupili jsme zodpovědně a odehráli tak celý zápas. Soupeře jsme nepustili skoro k ničemu a vyhráli 6:2, 6:2.

Na finále jsme nastupovali proti nasazeným jedničkám Patriku Riklovi a Ondřeji Krstevovi. Věděli jsme, že nemáme co ztratit. Začali jsme celkem dobře, ale soupeři si jednou vzali servis Tondy Bolardta a první set poměrem 6:3. Druhý set se taky nevyvíjel přívětivě. Za stavu 1:1 si Tonda Bolardt znovu prohrál podání a vypadalo to s námi špatně. Naštěstí se nám podařilo vzít si vzápětí ztracené podání zpět a to nám vrátilo naději. Druhý set dospěl až do tiebreaku, ve kterém jsme zahráli skvěle a vyhráli ho poměrem 7:6(2). O mistrech republiky rozhodoval supertiebreak. Ten je o pár míčkách. Štěstí se přiklonilo na naši stranu a vyhráli jsme 10:7, když poslední bod nám daroval Patrik Rikl dvojchybou.“

Vloženo dne 27.01.2020 v sekci Aktuality.