Poháry, ale i výborná hra. Kdo nám udělal radost?

Poslední červnový týden patřil na kurtech u Liďáku oficiálním turnajům. Nás může těšit, že hráči Sportclubu zde dosáhli několika úspěchů. V singlech si odnesli vítězství dorostenec Miki Schier, mladší žák Tonda Mutl a mladší žákyně Emilka Mládková. Radost ale udělala trenérům řada dalších hráčů kvalitními výkony. Pocit z dobré hry posiluje sebevědomí a je někdy cennější než turnajový pohár.

Do výborné formy se po loňském zranění kolena vrací Miki Schier. Ukázal to minulé týdny v mistrácích, nyní triumfem na okresních přeborech, kde na cestě do finále vyřadil v supertiebreaku i prvního nasazeného, klubového spoluhráče Davida Haňkovského. O dominanci našich hráčů svědčí, že ve finále singlu se sešel Miki s Martinem Froňkou a debl vyhrál pár Haňkovský, Schier nad Froňkou s Novákem (TK Neridé) 6:2, 6:2.

Na okrese dorostenek prošla až do finále singlu i deblu Veronika Haňkovská. Cestu ve dvouhře neměla lehkou – přes dvě klubové spoluhráčky (s Elou Mládkovou 6:3, 6:1 a Natálkou Langhammerovou 6:4, 7:5) a v semifinále si poradila s nebezpečnou Adélou Barochovou z Hostivic, která ji na podobné akci před dvěma lety rozdrtila 6:1, 6:0.

Celostátní pětkové céčko mladších žáků podle očekávání vyhrál Tonda Mutl. Podstatnější pro jeho další tenisový vývoj ale je progresivnější hra, o niž se poslední dobou pokouší a předvedl ji v prvních dvou zápasech. Potřebuje u ní vytrvat, což ve finále, navzdory vítězství, už nedokázal. Spolu s Kubou Tikovským si odnesl pohár i ze čtyřhry.

Double si připsala i Emilka Mládková. Finále singlu proti druhé nasazené Karolíně Tvrzské z Berouna zvládla, byť před početným publikem byla pod tlakem, soupeřka o dvě hlavy větší a první set nevypadal valně – 7:6, 6:1. Emilka si však během zimní přípravy vštěpila aktivní tenisové pojetí a drtivou většinu bodů je schopná si uhrát sama. Tenhle trend ji posouvá dopředu a dělá nebezpečnou i pro věkově starší hráčky. Bodově ji pomohlo i turnajové vítězství v deblu po boku naší Veroniky Polákové, která speciálně přijela jen na tuto část turnaje.

Jak už bylo napsáno v úvodu, častokrát potěší samotné zápasy a je na místě je vyjmenovat. Naše holky si to opravdu zaslouží: Veronika Poláková vs. Petáková (pozdější vítězka dorostu), Veronika Poláková vs. Zítková (favoritka starších žákyň), Emilka Mládková vs. Kudláčková (druhá nasazená ve starších žákyních), Emilka Mládková s Veronikou Haňkovskou ve čtyřhře vs. Zítková + Albrechtová a první polovina utkání Veroniky Haňkovské proti Barochové na dorostenkách. Byla to paráda, holky, děláte nám radost!

Vloženo dne 02.07.2019 v sekci Aktuality.