Skončila sezona mistráků. Letos nám udělala radost

Desátý rok hrály týmy Sportclubu mistrovské soutěže. Letos se nemáme zač stydět: mladší žactvo postoupilo do nejvyšší soutěže (středočeská liga) a dorost si udržel právo v ní hrát i příští rok. Výborně si vedli babytenisté – druzí v krajské skupině. Dospělým utekl postup do vyšší třídy až v posledním kole. Děkujeme všem, kdo se na tom podíleli – hráčům, kapitánům a samozřejmě i trenérům!

Do soutěží jsme letos vyslali rekordních 11 týmů (1x dospělí, 3x dorost, 2x starší žactvo, 2x mladší žactvo, 2x babytenis a 1x minitenis). Dali jsme tím prostor široké skupině hráčů a potřebovali jsme i vyšší počet kurtů na odehrání všech zápasů. Kromě našich stálých základen u Liďáku a Za vodou jsme pro jedno družstvo využívali i areál LTC Řevnice. Klub nám to poskytl bezplatně, děkujeme!

Oproti minulým rokům se nám vyhýbala vážnější zranění a také přístup většiny hráčů k mistrákům se zlepšil, což nám udělalo radost. Jak si jednotlivé týmy vedly?

DOSPĚLÍ: Postup do II. třídy nám těsně unikl porážkou 2:7 s Měchenicemi v posledním kole. Mužstvo ale působilo kompaktněji než před rokem, potřebné zkušenosti a nadhled do něj přinesl Roman Latiok, který se ve 33 letech vrátil k závodnímu tenisu. Obdivuhodně si vede Pavlína Froňková, její výkony mají stoupající trend a názorně ukazuje všem, že zlepšovat se lze v každém věku. Do příští sezony nás ale čeká nutné doplnění týmu v ženské části, Daniela Švédová totiž zanedlouho odlétá na roční pobyt do USA, kde bude studovat i hrát tenis. Šance se tím otvírá pro zástup odchovankyň v čele s Natálkou Langhammerovou. Mladí nám rychle dorůstají a pomalu přichází čas zvážit, zda do příští sezony nepostavit i béčko dospělých.

DOROST: Áčko se jako nováček udrželo ve středočeské lize, čímž splnilo důležitý cíl. Klid přinesla tři vítězství v prvních třech kolech – nad Vestcem, Mladou Boleslaví a zvláště proti Dobřichovicím, což se ani nečekalo. Důležité body přinesly hostující dívky ze Sparty – Natálka Paterová a Viktorie Starečková. Bez těchto posil bychom ostatním těžko konkurovali, to je třeba přiznat.

Pochvalu si zaslouží i naše béčko za třetí místo ve II. třídě. Tradičně porazilo tabulkově tým nad sebou (Sport Eden Beroun), ale opět prohrálo s papírově slabší Březnicí. Oslabením byla absence Bédy Exnera v posledních třech mistrácích kvůli zranění kotníku, po zdravotní pauze se naopak vrátil Miki Schier – byl v dobré formě a na pozici týmové jedničky vybojoval důležité body, stejně jako hostující Anastasiia Oktiabreva z SK Hamr.

Dorostenecké céčko jako nově založený tým bylo hlavně šancí pro generaci staršího žactva sbírat zkušenosti mezi věkově staršími.

STARŠÍ ŽACTVO: Prostředek tabulky 1. třídy odpovídal našim možnostem, na víc jsme neměli. Soutěž se vyznačovala propastným rozdílem výkonnosti týmů  – na horní půlce lídr Wilson Tenis Centrum, dole se samými porážkami LTC Slovan Kladno.

Béčko trpělo rotující sestavou a do posledního kola muselo bojovat o udržení. Naštěstí to zvládlo.

MLADŠÍ ŽACTVO: Trefně se vyjádřil šéftrenér Michal Mottl: „Věděli jsme, že náš tým bude mít sílu. Ale klobouk dolů před všemi, co předváděli na kurtech, to překonalo veškerá očekávání.“ Na příkladu téhle generace je vidět, co dělá s výkony kvalitní tréninková příprava, svědomitý přístup hráčů a podpora rodičů. Základ týmu je zapojen do projektu Středočeského sportovního tenisového centra nese to ovoce. Postup do středočeské ligy byl suverénní, čísla mluví za vše: vítězné mistráky/prohrané v poměru 7:0, jednotlivé zápasy 61:2, sety 123:6… V Neratovicích při deblu dívek soupeřky neuhrály v prvním setu dokonce ani míč. „Tohle vás potká na kurtě jednou za život,“ oceňuje Michal Mottl.

Dobře si vedlo i béčko, náš nově postavený tým. Nela Zeibrlichová i Čenda Šupáček ovládli singly, kde ani jednou neprohráli. Jako úžasná bojovnice se ukázala Agáta Hüblová, specialista na dlouhé třísetové bitvy.

BABYTENIS: Krajští šampioni minitenisu 2018 skočili letos do vyšší věkové kategorie, kde opět mile překvapili. Tentokrát druhým místem ve skupině, kde byla nad jejich síly jen Lokomotiva Zdice, naprostý suverén nad všemi. Herní růst našich dokázal výsledek 10:0 nad Hořovicemi, s nimiž tahle generace hrála loni v minitenisu poměrně vyrovnaně.

Kvalitu prokázalo i naše béčko. Kdyby nastupovalo v kompletní sestavě, mohlo dosáhnout i víc než na prostředek soutěže.

MINITENIS: Třetí místo má svou hodnotu. Jasnou jedničkou týmu byl nadějný Ondra Krejsa, ze čtrnácti singlů jich vyhrál deset.

Vloženo dne 09.07.2019 v sekci Aktuality.