Skvělé! Tonda Štěpánek je opět mistrem republiky

äsdf

Parádní úspěch si připsal Tonda Štěpánek. Náš odchovanec a v současnosti trenér se stal mistrem republiky dospělých deblu. Gratulujeme, Tondo! Šampionát proběhl na kurtech v Ostravě, kde spolu s parťákem Tondou Bolardtem obhájil loňský titul. Co se „našemu“ Tondovi povedlo a s čím naopak nebyl spokojen, nám popsal on sám.

„Nejprve pár slov k singlu. V prvním kole jsem hrál s Danielem Siniakovem a porazil ho 4:6, 6:2, 7:6. Byl to můj první turnajový zápas po dlouhé době a udělalo mi radost, že jsem ho zvládl. Ve druhém kole mě čekal David Poljak, se kterým jsem prohrál 2:6, 2:6. David dobře podával a hodně mě tlačil, možná kdybych byl víc rozehraný, tak výsledek mohl vypadat jinak. Neříkám, že bych vyhrál, ale určitě by to bylo zajímavější.

První kolo deblu jsme hráli proti dvojici Barnat, Reček. Kluky dobře znám, protože s nimi trénuju na Štvanici, věděl jsem, že to bude těžký zápas, jsou sehraní. Zápas jsme ale zvládli 7:6, 7:5. Pak nás čekala druhá nasazená dvojice Langmajer, Gengel. Vyhráli jsme 6:1, 6:3. S přehledem jsme diktovali tempo a byli lepší dvojicí i díky pár lehkým chybám Langmajera. V semifinále nás čekali Bartoňové z Prostějova. Hráli jsme šíleně, nic se nám nedařilo. Naštěstí jsme to bojovností urvali 7:6, 1:6 a 10:5. V prvním setu jsme odvrátili šest setbolů, když soupeři vedli už 5:1.

Finále se hrálo ten samý den, kvůli dešti, který znemožnil odehrát zápasy deblu třetí hrací den. Nastupovali jsme jako outsideři, proti dvojici Nouza, Vocel nám asi moc šancí nikdo nedával. Nicméně jsme odehráli skvělé utkání, výborně returnovali a četli hru, což se promítlo do výsledku 6:4, 5:7 a 10:6.“

Vloženo dne 24.08.2020 v sekci Aktuality.