Start do sezony mistráků: víc radosti než jsme čekali

Nad očekávání dobře vstoupily naše týmy do letošních bojů smíšených družstev. Áčko dospělých si připsalo dvě výhry, stejně jako mladší i starší žactvo. U nich je to ještě cennější hrají středočeskou ligu, tedy mezi nejlepšími v kraji. Po dvouletém provizoru, zaviněném covidem, se letos konečně hraje tradičním systémem: ve skupinách každý s každým během května a června.

Dospěláci vyhráli 7:2 v Černošicích a ještě jasněji 8:1 doma nad Rožmitálem pod Třemšínem. Tým s věkovým průměrem kolem 20 let by se mohl zamotat i do bojů o postup do I. třídy, ale musí se mít na pozoru: těžší soupeři teprve přijdou.

Jako ligový nováček si zatím impozantně vede mladší žactvo. Hladce 9:0 si poradilo s týmem Open z Unhoště a poté rozdrtilo 8:1 TK Neridé, donedávna neporazitelný tým středočeského kraje. Družstvo ve složení Hugo Hovorka, Petr Bělohlávek, Jan Janda, Theo Druzescu, Amélie Tvrzská, doplněné o hostujícího Jana Michálka a Alžbětu Doleželovou, je vyrovnané, silné a do budoucna perspektivní. Má schopnost konkurovat těm nejlepším ve vyrovnaném poli.

Co se nečekalo, jsou dvě vítězství staršího žactva, shodně 5:4 nad Houšťkou i Mladou Boleslaví, která vyztužila sestavu posilami z Polska. Zlomové byly výkony ve čtyřhrách, ze šesti odehraných jsme v pěti uspěli a překlopili tím důležité body ve skupině na svou stranu.

Nahnutě to naopak vypadá s dorostem. Dvakrát prohrál, navíc v Dobříši došlo při rozcvičování k nepříjemnému zranění oka Veroniky Haňkovské. Přejeme jí brzké uzdravení i návrat na kurt!

Celkem jsme do letošních mistráků postavili 7 týmů, kromě babytenisu ve všech kategoriích. Ti nejmladší (minitenisté, tj. 6-7 let) soutěž zahájí jako poslední tento víkend.

 

Vloženo dne 09.05.2022 v sekci Aktuality.