Tonda Štěpánek se zapomněl přihlásit, pak přebory vyhrál

asd

Velmi úspěšný rok završil dvacetiletý Tonda Štěpánek vítězstvím na přeborech Prahy mužů. „Jsem moc rád, že jsem obhájil loňský titul,“ řekl řevnický odchovanec, kterého nyní řada dětí poznává ve Sportclubu jako svého trenéra. Přebory přitom pro něj začaly kuriózně: zapomněl se přihlásit, ale naštěstí pořadatelé vyhověli jeho žádosti o volnou kartu. Jak turnajem procházel, nám Tonda na požádání popsal sám.

„Začínalo se v sobotu dvěma koly. Nejprve jsem bez problémů porazil Gabriela Čížka 6:0, 6:1, pak jsem si poradil s Adamem Peterkou 6:3, 6:2. V neděli proti mně nastoupil Jakub Prachař bez zábran, hned mě brejkl a držel si podání až do koncovky prvního setu. Tam ale rozhodly zkušenosti, soupeř nezvládl tlak a já první set vyhrál 7:5. Druhý byl už o poznání snazší, vyhrál jsem ho 6:0.

V pondělním semifinále mě čekal Adam Blecha, znám ho moc dobře. Adam je solidní hráč a nedělá moc chyb, takže mi bylo jasné, že svoje body si musím uhrávat sám. Plán se mi podařilo splnit na jedničku a vyhrál jsem 6:1, 2:1 scr. Adam skrečoval z důvodu střevních potíží.

Ve finále jsem hrál proti Dominiku Rečkovi, se kterým se také dobře znám, trénujeme spolu na Štvanici. Dominik je útočný typ a já očekával těžký zápas, naštěstí jsem od začátku tempo hry diktoval a nedal mu žádnou šanci, vyhrál jsem 6:2, 6:1. Ve druhém setu jsem mu nadělil takzvaného obloženého kanára.

Ve čtyřhře se nám právě s Dominikem Rečkem moc nezadařilo, prohráli jsme první kolo s dvojicí Biško, Nicod. Zápas jsme měli vyhrát, měli jsme set a 5:4 se servisem k dobru, následně i 6:5, soupeřům se ale podařilo otočit a vyhráli 3:6, 7:6, 10:3. Následně pak získali i celkové prvenství ve čtyřhře.

Ještě jedna zajímavost: celý turnaj jsem odehrál s novou testovací raketou a finále hrál už s novými raketami.“

Vloženo dne 15.12.2019 v sekci Aktuality.