Tonda Štěpánek znovu kousek od poháru. Nebýt zranění…

Zranění zad zastavilo našeho trenéra Tondu Štěpánka na cestě za vítězstvím v závěrečném turnaji Masters ze seriálu Optim Tour. „Soupeře jsem metl, vedl 4:1 a 40:15, když mě najednou píchlo v zádech, nemohl jsem už tak dobře servírovat a postupně přišly problémy s rychlejším pohybem,“ popsal Tonda klíčový moment finálového zápasu. Škoda. Chyběl mu kousek, aby si po halových přeborech Prahy dospělých připsal další turnajový triumf.

Masters začalo v sobotu zápasy ve skupině. Tonda nejprve porazil loňského vítěze Filipa Michla (syna současného trenéra ve Sportclubu) 6:2, 6:1. Hrál skvěle a vítězi nedávných středočeských přeborů nedal šanci. Tentýž den po jednom z nejlepších výkonů sezony ještě dvěma kanáry smetl nebezpečného levorukého Mirgiiaza Mirdzhalieva. Poslední zápas ve skupině ho čekal proti Rudolfovi Siwymu, bývalému 560. hráči světa. „Soupeř nastoupil nebojácně a hrál velmi aktivně, já si jenom v klidu držel servis a čekal jsem na šanci na returnu. Ta přišla v pátém gemu prvního setu, kdy jsem soupeře brejknul a následně potvrdil servis na 4:2. Od té doby jsem už dominoval a vyhrál jsem 6:2, 6:3,“ řekl Tonda.

Ze skupiny postoupil z prvního místa a v semifinále ho čekal Pavel Motl. Tady Tonda nezapřel lehkou nervozitu, předchozí zápas s Motlem totiž prohrál. Od začátku to byla přetahovaná a první set velmi vyrovnaný. Nakonec ho Tonda vyhrál 7:5. Ve druhém už byl soupeř odevzdanější (6:2).

„Ke konci zápasu jsem začal mít trochu problémy se zády. Večer jsem se dlouho protahoval a využil i toho, že přítelkyně studuje fyzioterapii, tak se mnou večer udělala nějaká cvičení a opravdu to pomohlo,“ prozradil Tonda.

V pondělním finále proti Jiřímu Barnatovi dobře věděl, co ho čeká – že pokud se udrží v herní pohodě, nedá soupeři šanci. Znají se ze Štvanice, kde Tonda trénuje jako kmenový hráč 1.ČLTK Praha. Když mu ale luplo v zádech, nebyl schopen pokračovat v kvalitním výkonu, první set prohrál 6:7 a ve druhém skrečoval za stavu 0:2.

„Celkově turnaj hodnotím pozitivně, dařilo se mi. A kdyby nepřišlo zranění, asi bych ho vyhrál. Ale to je kdyby,“ uzavřel Tonda.

Vloženo dne 17.12.2019 v sekci Aktuality.