Úspěchy

CESTA K ÚSPĚCHU

V tenisové akademii je cílem pěstovat týmový duch i vychovat jedince, kteří výkonnostně dosáhnou úrovně krajské špičky mezi mládeží. Nejtalentovanější jedinci jsou zařazení do Sportovního centra mládeže středočeského kraje, kde mají možnost specializované přípravy s dalšími nadějemi z tenisových centrem Zdic, Dobříše nebo Kladna. U všech hráčů Sportclub dbá na rozvoj pohybové všestrannosti, zásady zdravého životního stylu a fair play.

TÝMOVÉ ÚSPĚCHY

Sportclub pravidelně staví družstva do mistrovských soutěží ve všech věkových kategoriích, tedy od minitenisu až po dospělé. Na krajské úrovni se Sportclub řadí mezi nejlepší. K největším úspěchům na týmové úrovni patří několikanásobný postup do celorepublikového finále smíšených družstev a 4. místo na mistrovství ČR kategorie minitenis v roce 2018.

2011 – starší žactvo

Tým, připravovaný trenérským duem Milan Zahradník a Michal Mottl, skončil při premiéře v krajské lize druhý za TK Neridé a zajistil si postup na republiku. O úspěch se postarali (na snímku kluci dole zleva, dívky nahoře zleva): Daniel Paul, Antonín Štěpánek, Matyáš Ježek, David Martínek, Filip Zahrádka, Eliška Petráčková, Daniela Švédová a Alžběta Hermanová. Finálová turnaj probíhal v Rakovníku, kde si Sportclub nalosoval nejtěžšího možného soupeře v předkole a podlehl TK Deza Valašské Meziříčí 3:6.

2011 MCR st. zactvo - Rakovnik 6

2014 – mladší žactvo

Trenéru Petru Otradovskému se ve spolupráci s Michalem Mottlem a Pavlem Schierem povedlo téměř nemožné. Během pár měsíců dali dohromady tým, který našel v kraji jediného přemožitele – TK Neridé. Z postupu na republiku do Zlína se radovali dole zleva Eliška Exnerová, David Král, Matěj Šolc, Michael Schier, David Haňkovský a Marek Novák, nahoře zleva trenér Michal Mottl, trenér Petr Otradovský, trenér Pavel Schier a Tereza Dejnožková.

2015 MCR ml. zactvo

2018 – minitenis

Báječné, senzační, pohádkové. Tak se psalo o tažení našeho družstva minitenistů ve složení (na snímku zleva) Hugo Hovorka, Daniel Matura, Oskar Nejedlý a Petr Bělohlávek. Vyhrálo kraj, kde soupeřilo ve skupinách 30 středočeských týmů. Při závěrečném turnaji čtyř nejlepších kluci porazili Hořovice 9:0 a ve finále domácí Lokomotivu Zdice 7:2. Na mistrovství ČR pak tým dokonce vyřadil Slavii Plzeň 6:2 a nakonec skončil čtvrtý za Spartou, Prostějovem a Liberce. Pod úspěchem jsou podepsáni i trenér Michal Mottl, kapitán Milan Bělohlávek a parta rodičů.

2022 a 2023 – mladší žactvo

Základ úspěšného družstva minitenistů z roku 2018 dal o sobě opět vědět. Jako nováček Středočeské ligy mladšího žactva v roce 2022 celou soutěž nečekaně vyhrál díky lepšímu skóre před Mladou Boleslaví a až třetí skončilo TK Neridé. Odměnou byl postup na republikové finále ve Zlíně. Poděkování patří týmu ve složení (na snímku zleva): Jan Michálek, Hugo Hovorka, Amélie Tvrzská, Alžběta Doleželová, Theo Druzescu, Hugo Hovorka a také Jan Janda, který na snímku chybí. Kromě Sportclubu pomohla k rozvoji hráčů podpora středočeského Sportovního centra mládeže, které vede trenér Jiří Rosol. V roce 2023 základ týmu doplněný o Radku Hadrabovou, Oskara Nejedlého a Michala Kafku úspěch nejenže zopakoval, ale navíc ho dosáhl obtížnější cestou. Ve Středočeské lize překonal posílený TK Neridé, ale i tým Plíšková Tennis Academy-Říčany, který se vyztužil zahraničními akvizicemi.