Trenéři

Antonín Štěpánek

• 25 let
  • diplomovaný trenér 1. třídy
  • Od doby Martiny Navrátilové nejlepší tenista, který vyrostl v Řevnicích. Ve všech mládežnických kategoriích se dostal mezi desítku nejlepších v republice, je halovým mistrem republiky v dorostu ve dvouhře, mezi dospělými je pětinásobným mistrem ČR ve čtyřhře a vicemistrem ve dvouhře. Skvělá hráčská kariéra je nyní motivací pro jeho svěřence, trénuje ve Sportclubu, ale i v Praze, kde se podílel na přípravě sester Fruhvirtových. Čím dál více času postupně věnuje padelu, který je u nás ve sportovním rozkvětu.

Luboš Michl

• 62 let
  • diplomovaný trenér 1. třídy
  • Jeho manželka, oba synové i dcera prošli tenisovým prostředím a Luboš všemu vévodí. Jako hráč a později trenér poznal atmosféru velkých klubů, jakými jsou Sparta Praha nebo 1. ČLTK Praha, několik let působil v Mexiku, vedl několik tenisových profesionálek včetně Lucie Hradecké. Bohaté zkušenosti nyní předává ve Sportclubu.

Martin Froňka

• 23 let
  • 3. trenérská třída
  • Jako hráč začínal s fotbalem a hokejem, nakonec u něj zvítězil tenis. Práci trenéra si zvolil jako svou profesi. Jeho vzorem je Roger Federer, oblíbeným heslem „raketa za to nemůže“. Při práci s dětmi na kurtě se snaží, aby z nich vždy sálala energie.

Daniela Švédová

• 26 let
  • 3. trenérská třída
  • Ve Sportclubu je odmalička, jako hráčka si vyzkoušela žákovské mistrovství Evropy nebo Pardubickou juniorku, rok hrála na univerzitě v americkém Milwaukee. Pro vystudovanou stavební inženýrku je tenis především zábavou.

Tereza Římalová

• 20 let
  • 3. trenérská třída
  • Tenis hrála odmalička s bráchou a tato rivalita ji posouvala dál. Ještě intenzivněji se ale věnovala hokeji. Dnes se jako trenérka soustředí na výchovu nejmladších tenistů a bere to jako příjemné odreagování od náročného vysokoškolského studia.

Tomáš Římal

• 19 let
  • 3. trenérská třída
  • Stejně jako sestra hrál tenis i hokej, který u něj zůstal jedničkou a postupně si buduje kariéru hokejového rozhodčího. Přes léto mají ale přednost tenisové kurty. Do trenérského týmu se zapojuje operativně a vždy o něm platí, že umí malé děti zaujmout svým přístupem.

Michael Schier

• 22 let
  • tenis: 3. trenérská třída, gymnastika: instruktor
  • V tenisu prošel všemi mládežnickými kategoriemi, zahrál si žákovské mistrovství ČR družstev, ale hlavně kvůli zranění v osmnácti letech s tenisem skončil. Věnuje se široké paletě sportů, má chuť si všechny za život vyzkoušet a k této všestrannosti vede děti i jako trenér Školy sportů.

Antonín Mutl

• 16 let
  • asistent trenérů
  • Tonda dosahoval hlavně v žákovských kategoriích výborných výsledků, vyhrál řadu celostátních turnajů. Tenisu obětoval hodně a rád by se mu jednou věnoval i jako trenér, možná se specializací na kondiční přípravu. Ve Sportclubu sbírá potřebné zkušenosti a chystá se ke studiu trenérské třídy.