Zimní liga je napínavá, vítězové se střídají, rozhodují smrťáky

V žádné z kategorií Zimní tenisové ligy neobhájil vítěz prvního kola svou pozici. Mezi minitenisty byla tentokrát nejlepší Adéla Tučková, v baby vyhrála Nela Zeibrlichová a prvenství v nejnabitější skupině žactva patřilo Tomáši Římalovi. Gratulujeme vítězům a těšíme se na setkání se všemi při dalším turnaji 7. ledna. Druhý ročník Zimní ligy bude evidentně nesmírně napínavý a mladé tenisty táhne. I přes několik omluvenek kvůli viróze si tentokrát přišlo na kurty u Liďáku zahrát 26 účastníků.

Kurty byly plné od deseti ráno až do šesti večer a boje přinesly řadu překvapení. To platí třeba o nejmladší kategorii minitenistů, kde se k finále proti Adéle Tučkové postavila Jarmila Mutlová. Dívčí nadvládu narušil jen Matěj Knop, který v boji o bronz porazil Elen Boušovou. Až za ní zůstali zbývající kluci.

asfg

Nejméně početné pole měli tentokrát babytenisté, pět účastníků si tedy zahrálo systémem každý s každým a pak se pokračovalo pavoukem. Minule zklamaný Čenda Šupáček tentokrát bojoval ve finále s Nelou Zeibrlichovou, třetí místo patřilo Agátě Hüblové.

Celkem 14 tenistů a tenistek se přihlásilo do žactva, mezi nimi i někteří věkově mladší, jako Emilka Mládková, Tonda Mutl nebo Matěj Tuček. Vůbec se neztratili a Matěje pohltil turnaj natolik, že ačkoliv už dohrál, rozhodl se počkat na finálový zápas, kde pak v roli diváka schytal ránu míčkem po nepovedeném úderu Karla Rychtaříka…Vítězem turnaje se nakonec stal Tomáš Římal, který nejtěžší chvilku přečkal v semifinále proti Natálce Langhammerové: za stavu 5:5 rozhodoval takzvaný smrťák, čili jediná výměna buď anebo, v níž skokanka roku Sportclubu neuspěla a nakonec se jí přihodilo totéž, co při prvním turnaji letošní zimní ligy: porážka ji rozhodila v boji o bronz, kde nestačila na Stellu Stropkovou.

Vloženo dne 06.12.2016 v sekci Aktuality.