Otevřeno. Tenisová hala je v provozu, přijďte si zahrát!

Za asistence řevnického starosty Tomáše Smrčky, který symbolicky přestřihával pásku, byla 22. října slavnostně otevřena nafukovací hala. Na kurtech Za vodou mají možnost hrát tenis jak děti z tenisové školy Sportclubu, tak další členové klubu i široká veřejnost. Dva antukové kurty dávají prostor všem. Hala je denně v provozu od 7 do 22 hodin (neděle od 8 hodin). Objednávky kurtů lze dělat telefonicky na číslech 731 618 382 (Martin Froňka), 602 216 747 (Jan Švéd) a 736 503 511 (Michal Mottl). Bližší informace (ceny, obsazenost kurtů) najdete na webu www.sportclubrevnice.cz v sekci HALA.Slavnostní otevření probíhalo v příjemné atmosféře a před početným obecenstvem. Přítomní se dozvěděli o průběhu výstavby, mohli si prohlédnout video z desetiletého budování celého areálu i vidět ukázky tenisových tréninků jednotlivých generací.

Halu se podařilo udělat v krátké době. První nápady na její vybudování přišly na jaře letošního roku. Vedení Sportclubu usoudilo, že není přijatelné, aby třetí rok po sobě (od zrušení tenisové haly u Liďáku) cestovala velká část ze 170 dětí z tenisové školy a školy sportů za tréninky do Tachlovic, Rudné, Litně či se připravovaly v mrazu a dešti venku. Byl proveden výběr typu haly, dodavatele stavby, shánění peněz i nespočtu souhlasů se stavbou na úřadech. Že hala od poloviny října funguje, lze proto považovat za malý zázrak.

Klub koupil halu prostřednictvím leasingové smlouvy s pětiletým splátkovým kalendářem, její splácení tedy bude probíhat až do roku 2028. Uvítáme každého sponzora a dárce, který bude ochoten finančně přispět a podpořit tím mj. i širokou skupinu dětí z tenisové školy a školy sportů, pro něž jsme halu hlavně budovali. Děkujeme, že nás v tom nenecháte! Zásadním způsobem podpořila stavbu společnost K&V ELEKTRO, přidaly se k ní firmy Elektromontáže a Osbet, klub získal finanční podporu i od několika svých členů. Ve formě nefinanční se na stavbě podílelo město Řevnice.

Jde o moderní stavbu s vysokými úsporami energií. Strmá konstrukce pláště je prostorově výhodná pro odehrávání míčů po vnějších stranách kurtů. Chod haly je možné dálkově ovládat přes telefon – správce vám v ní ze svého domova klidně může rozsvítit světla, zapnout topení, stejně tak díky kamerám vidí, co se děje uvnitř. Provoz první halové sezony skončí v pátek 12.4.2024, kdy bude plášť demontován a kurty přejdou po úpravě na letní provoz.

Sportclub udělá maximum, aby se každý cítil v prostředí příjemně. K dobrému pocitu patří příznivá teplota v hale, osvětlení, povrch kurtů, teplo v klubovně, možnost občerstvení i teplá voda ve sprchách. O to vše by se měl starat tým provozních, kteří se budou střídat ve službách a zabezpečí každého návštěvníka.

Nafukovací hala je prozatím poslední etapou desetiletého budování vlastního areálu Sportclubu v lokalitě Za vodou. Právě před 10 lety, v říjnu 2013, vše začalo: klub koupil první část pozemků vedle fotbalového hřiště, které tehdy byly zarostlou džunglí, místy černou skládkou, kde v obytných buňkách přebývali pomocní dělníci a bezdomovci si zde ukládali šrot. Pozemek se podařilo z nejhoršího uklidit a s přispěním státní dotace zde vyrostly první dva antukové kurty. Právě ty, které nyní zakrývá nafukovačka. Začínalo se bez elektřiny i zdroje vody, při stavbě prvních kurtů nám toto poskytoval řevnický fotbalový klub a paní Alžběta Hazuková, původní majitelka pozemků a dnes čestná členka Sportclubu.

Dlouho existovaly jen ony 2 kurty. Zázemí žádné. Děti se před tréninky převlékaly na lavičkách u kurtů, na záchod chodily vedle na fotbal do kabiny pro rozhodčí, některé pomůcky si trenéři denně tahali z domova, a když se přiblížila zima, všechny složené sítě, lavičky a další věci se vozily do sklepní garáže jednoho ze zakladatelů Sportclubu – Pavla Schiera.

Snilo se o vlastní klubovně – jednoduché dřevostavbě, kde by se každý skryl před deštěm a mohl po tréninku posedět. Vznikl její projekt, ale na poslední chvíli došlo ke změně plánů ve zděnou stavbu s větším vnitřním zázemím. Cílem bylo dosáhnout větší životnosti stavby a vyžadoval to i narůstající počet členů klubu – při založení Sportclubu v roce 2009 bychom je spočítali na prstech rukou, v současnosti máme téměř 240 členů (převážně ve věku do 18 let).

Od roku 2019 areál prochází intenzivní proměnou. Postupně vznikla klubovna, třetí kurt, odrazová stěna s osvětlením, nové oplocení, loni terasa před klubovnou, letos skladový objekt a nafukovačka. Do úplného ideálu chybí ještě pevná dvoukurtová hala, na niž existuje projekt i stavební povolení, prozatím ne však finance.

Prostor pro zimní tenis nám naštěstí nyní přináší hala jiného typu – nafukovací, tedy demontovatelná. Jsme za ni rádi!

Vloženo dne 28.10.2023 v sekci Aktuality.