SC tour podruhé: v žákovské kategorii rozhodlo až skóre

Devatenáct tenistů si uplynulou sobotu našlo cestu do naší haly v rámci druhého dějství přípravných akcí SC tour. Hrací pole jsme rozdělili do čtyř kategorií, sešli se tentokrát jak minitenisté, tak dospělí.

Úvodní dějství obstarala pětice dětí hrajících na 3/4 kurt. Počítání brzo nebyl žádný problém, dva míče u podávajícího hráče před zahájením hry také ne. K tomu přistoupila samozřejmě řada dalších, již skutečně herních zkušeností. Vítězem se stal Mikuláš Štolz před Rozálií Kroupa a Jindrou Meixnerem.

Stejně velká skupina minitenistů nehrála o umístění, v zápasech každého s každým řešily děti základní herní návyky – tentokrát především vracení za čáru a další. Po odehrání všech utkání proběhla ještě rekapitulace a kontrola daného zadání. Všichni odešli s medailí a diplomem, batůžek jako dárek všem ještě dlužíme, jelikož jsme na ně v zápalu hry zapomněli…

Trojice dospěláků v zápasech každého s každým a závěrečné čtyřhře, kde se k soutěžícím přidal Martin Froňka, předvedla kvalitní výměny. Z vítězství se radoval Ondřej Zúbek před Viktorem Novákem, třetí skončil(a) benjamínek soutěží Katka Červená hrající podobnou akci vůbec poprvé.

V žákovské kategorii startovalo šest borců. Do semifinále postoupila vždy dvojice ze dvou skupin – zamotaná byla hlavně ta s Adamem Posledním, Tondou Bednářem a Jonášem Riebem. Kluci se v ní porazili všichni navzájem a muselo se počítat skóre. Celkově nakonec rozdílem třídy zvítězil David Kuchár, stříbro bral Tomáš Jisl a třetí skončil Tonda Bednář. Kromě vítěze byli všichni velice vyrovnaní – sázky na příští umístění budou velice zajímavé.

Další turnaje jsou na programu v příštím roce 20. ledna, 10. února a 16. března. Již nyní je možné se na ně přihlásit prostřednictvím klubové platformy SC.

Vloženo dne 11.12.2023 v sekci Aktuality.